1398/10/28

آلبوم دوازدهم

«هر دو روی ماه تاریک است»

داستان به شهرت رسیدن گروه پینک فلوید، و انتشار آلبوم نیمه‌ی تاریک ماه، یعنی پرفروش‌ترین آلبوم پراگرسیو راک تاریخ

تهیه و روایت: بردیا برجسته نژاد

طراحی لوگو و کاور: نیما جمالی

ضبط: کیارش بختیاری

اسپانسر‌1: مدیسه (کد تخفیف 40هزار تومنی برای خرید بالای 300هزار تومن: Album)

اسپانسر‌2: پونیشا (وبسایت)

«پینک فلوید» Pink Floyd گروه عجیب و غریبی است! از نحوه‌ی ساخت آهنگ‌هاشان گرفته تا مفاهیم پشت آثارشان، از شیوه‌ی آشنایی و رفاقت‌شان گرفته تا قهر و دعواهاشان، چیزی نیست که بتوان به سادگی از آن گذشت. در این قسمت از پادکست آلبوم از نحوه‌ی آشنایی، شکل‌گیری و به شهرت رسیدن گروه پینک فلوید می‌‎شنوید و با آنها در مسیری که از اجرا در بوفه‌ی دانشگاه رساندشان به انتشار هشتمین آلبوم‌ «نیمه‌ی تاریک ماه» The Dark Side of the Moon، همسفر می‌شوید. در این مسیر از روابط اعضای گروه می‎‌شنوید و از ایده‌های پشت آثارشان و با دو ژانر سایکدلیک راک و پراگرسیو راک و همینطور جریان موسیقی زیرزمینی لندن در دهه 60 میلادی آشنا می‌شوید. نیمه‌ی پنهان ماه موفق‌ترین آلبوم تاریخ فعالیت پینک فلوید به حساب می‌آید که توانست نام خود را به عنوان پرفروشترین آلبوم موسیقی پراگرسیو راک و البته چهارمین آلبوم پرفروش تمام دوران در تاریخ ثبت کند.

3 دیدگاه

A
Aminnvz
۱۳۹۹/۰۲/۲۴ ۱۰:۳۲:۴۱
ممنون از پادکست های حرفه ایتون .لطفا بخش دوم پینک فلوید هم بذارید
م
مهدی نویسنده
۱۳۹۹/۱۰/۰۷ ۱۸:۵۰:۳۴
خلاقیتتون تو استاده از آهنگ Run like hell سر داستان فرار مالیاتی خیلی جالب بود D:
m
mojtaba
۱۳۹۹/۱۲/۰۹ ۱۲:۰۷:۴۷
واقعا ممنونم

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب تکمیلی مرتبط

Post
قسمت دوازدهم، پینک فلوید، به روایت تصویر
1398/12/03

در قسمت دوازدهم پادکست آلبوم، با عنوان «هر دو روی ماه تاریک است»، داستان گروه «پینک فلوید» Pink Floyd و انتشار آلبوم «نیمه‌ی تاریک ماه» The Dark Side of the Moon را می‌شنوید. در این پست با تصویر این قسمت را مرور دوباره‌ای می‌کنیم.

Post
سید برت، مرثیه‌ای برای یک رویا
1399/01/05

«راجر کیث برت»Roger Keith Barrett با نام هنری «سید برت» Syd Barrett هنرمند بریتانیایی‌ای بود که بیشتر به عنوان عضو بنیانگذار گروه «پینک فلوید» Pink Floyd از او یاد می‌شود. اما شخصیت هنری سید برت به عنوان یک هنرمند مستقل نیز به همان اندازه‌ی سید برت پینک فلوید جالب و قابل بررسی است.

Post
جنبش زیرزمینی هنری لندن
1399/02/01

دهه‌ی ۶۰ میلادی یکی از مهمترین دوران‌ها در فرهنگ و هنر آمریکا و اروپا، به خصوص انگلستان محسوب می‌شود. در بحبوحه جنگ ویتنام حدود سال ۱۹۵۵ و حتی قبل‌تر از آن در دوران جنگ جهانی دوم و اعزام جوانان به کارزار جنگ توسط دولت آمریکا، موج اعتراضات مردمی شدت گرفت.

در حال بارگزاری..