1400/09/02

"تعریف بی‌گناهی در آمریکا چیست؟"

مترجم: امیر دژمان

گروه آمریکایی «ریج اگنست د ماشین» با بیانیه‌ای در مورد حکم «کایل ریتنهاوس» Kyle Rittenhouse در اینستاگرام واکنش نشان داد. این بیانیه با این عنوان آغاز می‌شود: «چه چیزی بی‌گناهی را در آمریکا تعریف می‌کند؟» این بیانیه در کپشن عکسی از ریتن هاوس که در حال گریه کردن میان دادگاه دیده می‌شود آمده است.

داستان به وجود آمدن یکی از مهم‌ترین و شاخص‌ترین آهنگ‌های اعتراضی تاریخ، که توسط گروه آمریکایی «ریج اگنست د ماشین» Rage Against the Machine ساخته شده است را در سانگل دوم از پادکست آلبوم با عنوان «کشتن به نام امنیت» بشنوید

«تامیر رایس به دلیل بازی با یک اسباب بازی توسط پلیس کشته شد. هیچ کس متهم نشد. احمد آربری برای دویدن از خانه بیرون رفت و در روز روشن به قتل رسید.» «کایل ریتنهاوس خود را مسلح کرد و افرادی را که برای عدالت نژادی می‌جنگیدند، کشت. او ادعای دفاع از خود داشت. این توجیهی ماندگار از افسانه‌ای است که مؤسسان آمریکا ساخته‌اند: سفیدپوستان باید خود را قربانی جلوه دهند تا خشونت خود را علیه کسانی که در برابرشان مقاومت می‌کنند، توجیه کنند. به سرزمین آزادگان، خانه شجاع‌دلان خوش آمدید»

ریتنهاوس روز جمعه (19 نوامبر 2021) از تمام اتهامات مربوط به تیراندازی مرگبار در جریان تظاهرات سال 2020 در کنوشا تبرئه شد. این اعتراض در ارتباط با تیراندازی پلیس به جیکوب بلیک (یکی دیگر از قربانیان برخورد تبعیض‌آمیز پلیس با سیاه‌پوستان) بود. ریتنهاوس از ایالت زادگاهش ایلینویز به کنوشا سفر کرد و در آنجا جوزف روزنبام و آنتونی هوبر را به ضرب گلوله کشت. او همچنین گایگ گروسکروتز را مجروح کرد. وکلای او استدلال کردند که او در دفاع از خود عمل کرده است. پس از قرائت حکم، کشور هم غرق در جشن شد و هم اعتراض.

پست این گروه از زمان انتشار تاکنون بیش از 60000 لایک دریافت کرده است. بخش نظرات در زیر پست محدود شده است، به این معنی که گروه می‌تواند در تنظیمات حریم خصوصی خود، کنترل کند که چه کسی می‌تواند در مورد پست نظر دهد. تا کنون، چیزی که به نظر می‌رسد این است که هیچ نظری در زیر بیانیه وجود ندارد.

تامیر رایس که این گروه در پست خود به او اشاره کرده است یک پسر 12 ساله آفریقایی-آمریکایی، در کلیولند بود که توسط تیموتی لوهمان، یک افسر پلیس سفیدپوست 26 ساله کشته شد. رایس یک تفنگ ماکت اسباب‌بازی حمل می کرد. لومان تقریباً بلافاصله پس از رسیدن به صحنه به او شلیک کرد.

همچنین احمد آربری یک مرد سیاهپوست 25 ساله غیرمسلح بود که در ایالت جورجیا به ضرب گلوله کشته شد. آربری توسط سه ساکن سفیدپوست - تراویس مک مایکل و پدرش گریگوری، که مسلح و در یک وسیله نقلیه بودند، و ویلیام "رودی" برایان، که در وسیله نقلیه دیگری بود، پس از دیدن آربری که از کنار خانه‌شان می‌دوید، با این ظن که دزدی‌ای انجام داده است، تعقیب شده بود. پس از اینکه تراویس از وسیله نقلیه خود با یک تفنگ ساچمه‌ای خارج شد، با آربری وارد درگیری فیزیکی شد، که طی آن اون را به ضرب گلوله کشت. رونوشت‌های تحقیقات پلیس نشان می‌داد که هیچ مدرکی دال بر انجام دزدی توسط آربری به دست نیامده است.

منبع +

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
در حال بارگزاری..