1388/11/22

"شده و انتشار سرباز عشق"

نویسنده: بردیا برجسته نژاد

باورش سخت است! اما بالاخره بعد از گذشت 10 سال «شده» Sade آلبوم جدیدش را منتشر کرد. اثر قبلی او، «صخره‌ی عشاق» Lovers Rock، یکی از بهترین آلبوم‌هایی‌ست که در زندگی‌ام شنیده‌ام! باور کنید، با شنیدن این آلبوم می‌توانید از عمق وجودتون، حتی بدون داشتن معشوق، عاشق شوید!

هلن فولاشده ادو در سال 1984 گروهی را بر اساس اسم میانی خودش، شَدِه، در انگلستان پایه‌ریزی کرد و توانست با اولین آلبومش با نام «الماس زندگی» Diamond Life رتبه‌ی پنجم چارت بیلبورد آمریکا و رتبه دوم چارت انگلستان را تصاحب کند و همین زمینه‌ساز شهرتش شد. یک سال بعد آلبوم «قول» Promise، موفق‌ترین اثر شده، در هر دو چارت آمریکا و انگلیس با تصاحب رتبه‌ی نخست، او را تبدیل به یک چهره‌ی بین‌الملیی کرد. سه سال بعد آلبوم «قوی‌تر از غرور» Stronger tham Pride و پنج سال بعد از آلن در سال 1992 آلبوم «لوکس عشق» LoveDeluxe موفقیت‌های قبلی را تکرار کرد.

شده Sade

بعد از این آلبوم اعضای گروه به جز خود شده، تصمیم به تاسیس یک گروه مستقل بدون حضور خواننده اصلی با عنوان «سوئیت بک» Sweetback گرفتند. این گروه که تا حدودی سبک و سیاق شده را دنبال می‌کرد نتوانست موفقیت چندانی کسب کند. هشت سال بعد از آلبوم چهارم، آلبوم صخره‌ی عشاق در سال 2000 منتشر شد، دو سال هم تور این آلبوم بود و بعد از آن دیگر خبری از شده نبود، تا الان!

«سرباز عشق» Soldier of Love ششمین آلبوم این هنرمند 51 ساله است که سه روز پیش منتشر شده است. این آلبوم تمام آن چیزی‌ست که در این مدت منتظرش بودیم که از شده بشنویم. حتماً طعم آن را بچشید.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست‌های مرتبط

Post
بهترین آلبوم‌های موسیقی به انتخاب وبلاگ آلبوم
1391/02/05

هر وبسایت، وبلاگ یا نشریه‌ای که در مورد موسیقی مطلب می‌نویسد برای خودش فهرستی از بهترین‌های تاریخ موسیقی دارد. فهرست زیر 10 آلبوم برتر تمام دوران زندگی من است که با هر کدام و تک تک آهنگ‌هاشان صدها بار زندگی را دوباره تجربه کرده‌ام. این را هم بگویم که هیچ ترتیب و تقدم و تاخری در این فهرست بین آلبوم‌ها وجود ندارد.

Post
استیون ویلسون و نگاهی به آلبوم رحمت برای غرق شدن
1390/07/02

باور کنید که «استیون ویلسون» Steven Wilson یک ومپایر است! مگر می‌شود که چنین مهارت و تجربه‌ای در یک آدم 43 ساله بگنجد؟ و البته این را هم بگویم که اگر جایی شنیدید هر روز زندگی ویلسون 48 ساعت دارد تعجب نکنید! او یک شاهکار در موسیقی پراگرسیو راک دارد به اسم پورکوپاین تری و در کنارش همزمان چهار پروژه‎‌ی دیگر را در کنار فعالیت انفرادی‌اش پیش می‌برد.

Post
مادلین پیرو و انتشار آلبوم ایستادن روی پشت بام
1390/03/22

دختر بچه‌ای را تصور کنید که در یک خانواده هیپی به دنیا آمده است. پدرش موسیقی جز قدیمی گوش می‌کند و مادرش هم یوکللی می‌نوازد. این دختر بچه که هم موسیقی جز را به خوبی می‌شناسد و هم در حد خودش نوازندگی می‌داند، در 13 سالگی بعد از آنکه پدر و مادرش از هم جدا می‌شوند به دنبال مادر از نیویورک به پاریس می‌رود.

Post
هیو لاری و انتشار آلبوم بگذار حرف بزنند
1390/02/01

«هیو لاری» Hugh Laurie یک انگلیسی اصل جنس است که با چهره و لهجه و رفتار و حرکات و هنر انگلیسی خود تبدیل به یکی هنرمندان شاخص این کشور در دنیا شده است. تمام کارهای او را بگذارید کنار، هفت سال است که هیو لاری در نقش دکتر هاوس در سریال «هاوس» House می‌درخشد و نامزد می‌شود و جایزه دریافت می‌کند.

Post
آموس لی و انتشار آلبوم ناقوس ماموریت
1389/10/27

اولین بار پنج سال پیش، وقتی «آموس لی» Amos Lee اولین آلبومش را منتشر کرد با او و موسیقی‌اش آشنا شدم. جدا از اینکه به شخصه علاقه خاصی به موسیقی فولک جز داشتم، دو نکته‌ی دیگر نیز باعث شد تا آلبوم این هنرمند تازه کار را بشنوم:

Post
فیل کالینز و انتشار آلبوم برگشتن
1389/06/19

بالاخره «فیل کالینز» Phil Collins بعد از هشت سال آلبوم جدید و انفرادی‌اش را منتشر کرد. کالینز چندان این سال‌ها حضور پر رنگی در دنیای موسیقی نداشت. به جز یکی دو مورد موسیقی فیلم، دو کار مشترک با هنرمندان دیگر و یک تور همراه با گروه «جنسیس» Genesis، ردی از او دیده نشد.

در حال بارگزاری..