1392/08/19

"فینک و انتشار لایو آلبوم اجرای زنده با ارکستر رویال هلند"

نویسنده: بردیا برجسته نژاد

اینطور که بنظر می‌رسد فین گرینال با نام هنری «فینک» Fink یکی از هنرمندان صاحب‌نام انگلیسی‌ست، اما من او را فقط یک سال است آن هم به واسطه‌ی آهنگ پایانی قسمت 13 از فصل سوم سریال محبوبم، «مردگان متحرک» The Walking Dead، می‌شناسم.

او 40 سال دارد و در ژانر بلوز، ایندی و فولک در انگلستان چهره‌ای شناخته شده محسوب می‌شود. فینک در سال 2012 به همراه ارکستر رویال هلند در سالن «کنسرتهبوو» Concertgebouw  شهر آمستردام اجرای فوق‌العاده‌ای را به صحنه برد که نسخه‌ای ارکسترال از موسیقی بلوز و ایندی اوست.

آلبوم اجرای زنده با ارکستر رویال هلند از فینک

جولز باکلی، یکی از قوی‌ترین تنظیم‌کننده‌های اروپایی، مسئولیت بازنویسی آثار فینک را از بلوز به ارکسترال برعهده داشته است. فینک با آن تیپ و ظاهر دوست داشتنی، بر روی استیج گیتار می‌زند و زیر لب و آهسته غرش می‌کند. او مثال زدنی‌ست. هنرمندی پر از استعداد که با وجود آنکه شهرتش عالمگیر نیست، اما طرفداران پر و پا قرص خودش را دارد. حالا این اجرای زنده بعد از یکسال به صورت یه مجموعه با بسته بندی زیبا و بهمراه عکسهای تامی لنس منتشر شده است. شنیدن این مجموعه فقط یک عصر پاییزی می‌خواهد که تبدیل به یک تجربه‌ی فوق‌العاده شود.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست‌های مرتبط

Post
دیمین رایس و نگاهی به آلبوم فانتزی محو شده‌ی مورد علاقه‌ی من
1393/09/07

خیابان شلوغ است و ازدحام مردمی که به سر کار می‌روند جای سوزن انداختن باقی نگذاشته. دختری با موهای کوتاه قرمز رنگ پالتوی آبی کهنه‌ای به تن کرده، کیفی را یک طرفی روی شانه‌اش انداخته و با دامنی کوتاه که پاهای عریانش را بیرون انداخته، بدون آنکه توجه کسی را جلب کند، در میان جمعیت قدم زنان جلو می‌رود.

Post
آر پی دبلیو ال و انتشار لایو آلبوم یک نمایش فراتر از انسان و زمان
1392/08/19

در سال 1997 چهار موزیسین گرد هم آمدند، حرف اول اسم‌شان را کنار هم گذاشتند و گروهی را پایه‌گذاری کردند که در ابتدا قصدشان کاور کردن آهنگ‌های پینک فلوید بود، اما امروز یکی از بهترین گروه‌های پراگرسیو راک آلمان به حساب می‌آیند.

Post
دوین تاونسند و انتشار لایو آلبوم سیرک شبکیه
1392/08/19

دیوانه‌ای به اسم «دوین تاونسند» Devin Townsend که یک هنرمند صاحب‌نام کانادایی‌ست، تصمیم گرفت در سال 2012 و در شهر لندن، 20 سال فعالیت هنری خود را در قالب یک اجرای یک شبه به روی صحنه ببرد.

Post
نادین شاه و انتشار آلبوم احمق و دیوانه‌ی خود را دوست بدار
1392/05/10

اولین آلبوم هنرمند تازه کار انگلیسی، «نادین شاه» Nadine Shah، چندین هفته قبل از انتشارش حسابی علاقه‌مندان ژانر ایندی را سر ذوق آورده بود. نادین شاه، با اصلیت نروژی و پاکستانی، پیانیست جوانی‌ست که پیش از این خواننده‌ی موسیقی جز بود و در دوران نوجوانی‌اش در خانه قدم می‌زد و غزل به زبان اردو می‌خواند.

Post
نیل یانگ اند کریزی هورس و نگاهی به آلبوم آمریکانا
1391/03/22

بیش از پنجاه سال است که از آغاز فعالیت هنری‌اش می‌گذرد، یکی از بزرگترین موسیقیدان‌های فولک و راک چند دهه‌ی اخیر به حساب می‌آید و با وجود آنکه با یک بار ورود به «تالار مشاهیر راک اند رول» عضویت دائمی آن نصیب هرکسی می‌شود، او دو بار وارد آن شده است.

Post
سیگوروس و انتشار کنسرت اینی
1390/08/23

ایسلند نام آشنایی برای علاقه‌مندان به موسیقی‌ست، سرزمینی که موسیقی انگار بخشی از عنصر وجودی مردم آن را تشکیل می‌دهد. کشوری کوچک با جمعیتی 320 هزار نفری که زادگاه تعدادی از استثنائی‌ترین چهره‌های موسیقی حال حاضر دنیاست.

Post
ادی ودر و انتشار آلبوم آهنگ‌های یوکللی
1390/02/17

چیزی که ما امروز از آن به عنوان موسیقی گرانج یاد می‌کنیم، زاییده‌ی تفکرات سه گروه ماندگار تاریخ موسیقی راک است، نیروانا، الیس این چینز و پرل جم.

Post
هیو لاری و انتشار آلبوم بگذار حرف بزنند
1390/02/01

«هیو لاری» Hugh Laurie یک انگلیسی اصل جنس است که با چهره و لهجه و رفتار و حرکات و هنر انگلیسی خود تبدیل به یکی هنرمندان شاخص این کشور در دنیا شده است. تمام کارهای او را بگذارید کنار، هفت سال است که هیو لاری در نقش دکتر هاوس در سریال «هاوس» House می‌درخشد و نامزد می‌شود و جایزه دریافت می‌کند.

Post
آموس لی و انتشار آلبوم ناقوس ماموریت
1389/10/27

اولین بار پنج سال پیش، وقتی «آموس لی» Amos Lee اولین آلبومش را منتشر کرد با او و موسیقی‌اش آشنا شدم. جدا از اینکه به شخصه علاقه خاصی به موسیقی فولک جز داشتم، دو نکته‌ی دیگر نیز باعث شد تا آلبوم این هنرمند تازه کار را بشنوم:

Post
آیرن اند واین و انتشار سینگل قدم زدن دور از خانه
1389/09/08

در توصیف آهنگ‌های «آیرن اند واین» Iron & Wine چه می‌توان گفت؟ لطافت؟ آرامش؟ پاکی؟ خلوص؟ موسیقی اعجاب‌انگیز و منحصر به فرد این هنرمند از آن چیزهای تکرارنشدنی در موسیقی فولک بحساب می‌آید. اصلاً چهره این آدم را که ببینی آرامش می‌گیری! چه برسد به اینکه موسیقی‌اش را گوش کنی!

Post
کارل برومل و انتشار آلبوم تمام پرندگان می‌گویند
1389/06/11

بعد از یک ماه انتظار بالاخره دومین آلبوم انفرادی «کارل برومل» Carl Broemel منتشر شد. حدود یک ماه پیش سایت رسمی گروه «مای مورنینگ جکت» My Morning Jacket خبر انتشار آلبوم انفرادی برمل، گیتاریست این گروه، را داد و گفت که این اثر در اواخر آگست منتشر خواهد شد.

Post
لنرد اسکینرد و انتشار لایو آلبوم اجرا در فریدام هال
1389/05/27

ممکن است اسم نام گروه «لنرد اسکینرد» Lynyrd Skynyrd به گوش‌تان نخورده باشد، اما فکر کنم آهنگ «سه‌شنبه از دست رفت» Tuesday’s Gone از این گروه را با اجرای «متالیکا» Metallica در آلبوم «شرکت گاراژ» Garage Inc. شنیده باشید.

Post
ناتالی مرچنت و انتشار آلبوم خوابت را رها کن
1389/01/23

«ناتالی مرچنت» Natalie Merchant برای من یادآور خاطرات نوجوانی است، زمانی که نه او را می‌شناختم و نه سر از کار و هنرش در می‌آوردم و فقط موسیقی گروه «10000 مینیکس» 10000Maniacs را بخاطر سادگی و زیبایی‌اش گوش می‌کردم.

در حال بارگزاری..