1391/06/13

"نیک کیو و وارن الیس و انتشار موسیقی فیلم بی‌قانون"

نویسنده: بردیا برجسته نژاد

جناب نیک کیو، اسطوره‌ی همه فن حریف موسیقی اکسپریمنتال، به تازگی فیلم جدیدش به روی پرده رفته است. «بی‌قانون» Lawless به کارگردانی جان هیلکوت و بازی شیا لابوف و گری اولدمن،‌ با فیلمنامه‌ای از نیک کیو و بر اساس رمان تاریخی «مرطوبترین استان در تمام دنیا» The Wettest County in the World نوشته‌ی مت باندورانت ساخته شده است.

نیک کیو در این فیلم وسترن، علاوه بر فیلمنامه‌نویسی، موسیقی آن را در ژانر فولک و کانتری کار با همکاری وارن الیس کرده است. وارن الیس همان هنرمندی‌ست که هر جا نیک کیو و سینما باشند سر و کله‌اش پیدا می‌شود.

نیک کیو و وارن الیس Nick Cave and Warren Ellis

نیک کیو و وارن الیس معمولاً موسیقی‌های فیلم را در قالب یک گروه با عنوان «بوتلگرز» The Bootleggers اجرا می‌کنند که این فیلم نیست از همین قاعده تبعیت می‌کند. در ساخت آهنگهای این مجموعه علاوه بر این دو نفر اسامی چهره‌های مطرح دیگری نیز به چشم می‌خورد، مانند لو رید، هرب برمان، جان لی هوکر و افراد دیگر. در اجرای آهنگهای نیز علاوه بر بوتلگرز می‌توان از حضور هنرمندان دیگری نظیر امیلو هریس و ویلی نیلسون نیز نام برد.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست‌های مرتبط

Post
سیگوروس و نگاهی به آلبوم سرسی
1394/05/21

برای دوستداران خاص‌پسند موسیقی نیازی به معرفی گروه «سیگوروس» Sigur Ros نیست: شاخص‌ترین گروه موسیقی ایسلند و یکی از مطرح‌ترین‌های دنیای پست راک. موسیقی آنها تلفیق اعجاب‌انگیزی از امبینت و مینیمال است که با فضای موسیقی پست راک و صدای جادویی یونسی برگیسون، از گوش شما نفود و مغزتان را تسخیر می‌کند.

Post
نیک کیو اند د بد سیدز و انتشار آلبوم آسمان را کنار بزن
1391/12/19

این استرالیایی تمام‌نشدنی و گروهش پس از سه سال با آلترناتیو راک مخصوص‌شان بازگشتی دوباره به صدر جداول داشته‌اند. اگر چارت عجیب غریب آمریکا را کنار بگذاریم، در بقیه موارد از بریتانیا و آلمان گرفته تا سوییس و اسپانیا، آلبوم‌ «آسمان را کنار بزن» Push the Sky Away یکی از جایگاه‌های اول تا سوم جداول را از آن خود کرده است.

Post
سیبر، کامن، فالتون و معرفی آلبوم بازی برید
1391/11/03

هیچوقت اهل بازی‌های کامپیوتری نبودم. البته دلیلش این نبود که اتم می‌شکافتم یا شاتل هوا می‌کردم! این مساله علت ساده‌ای داشت: هیچکدام از کنسول‌های بازی را نداشتم و همیشه کامپیوترم عقب‌تر از احتیاجات مورد نیاز بازی‌های روز بود! برای همین نه بازی‌ها را دنبال می‌کردم و نه در جریان چند و چون‌شان بودم.

Post
آنکل و انتشار مینی‌آلبوم فقط تنها
1390/01/18

گروه انگلیسی «آنکل» UNKLE را می‌توان یکی از بنیان‌گذاران موسیقی تریپ هاپ انگلستان و جهان دانست و البته همچنان از آنها به عنوان یکی از قدرتمندترین گروه‌های این ژانر نام برده می‌شود. جیمز لاول، مغز متفکر گروه و یکی از دو بنیانگذار آن، هنر اعجاب‌انگیزی در ترکیب موسیقی تریپ هاپ با دستمایه‌های الکترونیک و به کار گرفتن آواز در آن دارد.

Post
کلینت منسل و انتشار موسیقی فیلم قوی سیاه
1389/10/28

اجازه بدهید یک مقدار به گذشته برویم. اواخر دهه 80 و اوایل دهه 90 یک گروه آلترناتیو راک ناشناس به نام «پاپ ویل ایت ایتسلف» Pop Will Eat Itself در انگلیس برای خودش مشغول بود! آنها بعد از تجربه کردن موسیقی آلترناتیو قدم به دنیای اینداستریال گذاشتند اما هیچوقت نتوانستند شهرتی برای خود دست و پا کنند.

Post
ترنت رزنور، اتیکس راس و انتشار موسیقی فیلم شبکه‌ی اجتماعی
1389/07/01

ترنت رزنور بعد از آنکه اعلام کرد تا اطلاع ثانوی بیخیال پروژه‌ی مشهورش، یعنی «ناین اینچ نیلز» Nine Inch Nailds شده است، به همراه همسرش و هنرمندی به نام اتیکس راس گروهی را تاسیس کرد به اسم «هاو تو دیستروی انجلز» How to Destroy Angels.

Post
اتیکس راس و انتشار آلبوم موسیقی فیلم کتاب ایلای
1389/04/20

اوایل دهه 90 بود که نام هنرمند انگلیسی، «اتیکس راس» Atticus Ross، در دنیای موسیقی مطرح شد. در ان زمان او بعنوان برنامه‌ریز دومین آلبوم پروژه‌ی «بامب د بیس» Bomb the Bass، یکی از مشهورترین پروژه‌های تک‎‌نفره‌ی و الکترونیک آن زمان به رهبری تیم سیمنون، کارش را شروع و بعد از آن در چند کار دیگر نیز با سیمنون همکاری کرد.

در حال بارگزاری..