1391/06/02

"آرکایو و نگاهی به آلبوم با ما تا وقتیکه بمیری"

نویسنده: بردیا برجسته نژاد

بالاخره جدیدترین ساخته‌ی «آرکایو» Archive با عنوان «با ما تا وقتیکه بمیری» With Us Until You’re Dead چند روز زودتر از زمان انتشار رسمی در فضای اینترنت پخش شد. آرکایو را می‌توان یکی از بی‌ثبات‌ترین گروه‌های موسیقی از لحاظ ژانر دانست.

سبک کاری آنها از همان ابتدا، آلبوم به آلبوم، آهنگ به آهنگ و لحظه به لحظه در حال تغییر و دگرگونی بوده و آنقدر طیف گسترده‌ای را در بر می‌گیرد که هر کسی با هر نوع نگرشی می‌تواند عاشق‌شان شود و از موسیقی‌شان لذت ببرد. حالا آرکایو بعد از گذشت سه سال از بزرگترین پروژه‌اش، آلبوم کنترل جمعیت، آلبوم جدیدی را منتشر کرده که از بعضی لحاظ حکایت دیگری دارد. این را هم بگویم که پیش از این از دو آلبوم «نورها» Lights و «کنترل جمعیت» Controlling Crowds مفصل نوشته‌ام.

بیاید با هم یک مرور کوتاه بکنیم. اولین آلبوم آرکایو در سال 1996 و در ادامه آلبوم دوم در سال 1999 دو اثر تاریک و استثنایی در ژانر تریپ هاپ بود. اما انتشار سومین آلبومشان، با عنوان «از نظر من همه‌ی شما شبیه هم هستید» You All Look the Same to Me، و در ادامه‌‌ش آلبوم «سر و صدا» Noise آنها را تبدیل به ستاره در اروپا کرد و شهرت را برایشان به ارمغان آورد. اما هنوز یک چیز کم بود و آن اینکه آرکایو به دلیل مشکلات قراردادی هیچوقت موفق نشد آلبومی را در زادگاهش، انگلستان، منتشر کند. تمام آلبوم‌های آنها در کشورهای دیگر پخش و توزیع شدند و همین امر باعث شد گروهی با پتانسیل بالا و ویژگی‌های منحصر به فرد در کشور خودش ناشناخته باقی بماند و حتی در اکثر کشورها تصور کنند آنها فرانسوی هستند. حالا اما هفتمین آلبوم‌شان شرایط دیگری دارد (این آلبوم با دو شرط هفتمین آلبوم آنهاست. اول اینکه موسیقی فیلم «میشل والیانت» Michel Valliant را آلبوم حساب نکینم، دوم اینکه دو تا مجموعه‌ی کنترل جمعیت را یک آلبوم در نظر بگیریم) این اولین آلبوم آنهاست که توسط کمپانی خودشان، یعنی دنجرویزیت رکوردز، و در انگلستان منتشر می‌شود و مطمئنا هیچ چیزی نمی‌تواند برای اعضای گروه خوشحال کننده‌تر از این باشد. داریوس کیلر، رهبر اصلی گروه، می‌گوید: «این خیلی خوب است که ما گروه بزرگی در اروپا به حساب می‌آییم. اما ترجیح می‌دهیم در انگلستان هم از موسیقی ما استقبال شود» و این آرزویی‌ست که آرکایو امیدوار است با انتشار جدیدترین آلبوم‌شان محقق شود.

آرکایو Archive

بگذارید همین اول این نوید را به آنهایی که هنوز آلبوم را نشنیده‌اند بدهم که از ترک‌های رپ، مانند آن چیزهای روی اعصابی که در آلبوم قبلی بود، خبری نیست! همانطور که از مدتها پیش کیلر تاکید کرده بود این آلبوم اثری‌ست شخصی‌تر و عاشقانه‌تر از گذشته، با موسیقی ارکسترال، تلفیقی از الکترونیک و پراگرسیو، با استفاده از عناصر روحانی و احساسی. در نهایت اتفاقی که افتاده، نتیجه با آن چیزی که انتظارش را دارید کمی متفاوت است. درست است که لیریکس و محتوی آلبوم مسیر جدیدی را پیش گرفته و احساسات را مشخص‌تر و واضح‌تر مطرح می‌کند، اما موسیقی آلبوم انگار که از روی دو آلبوم کنترل جمعیت و نورها پریده باشه و سری به دو آلبوم سر و صدا و از نظر من همه‌ی شما شبیه هم هستید زده باشد. اینجا از راسکو جان، رپر گروه، خدا رو شکر خبری نیست! اما آرکایو با اضافه کردن خواننده جدیدی به نام هالی مارتین همان جمع خوانندگان چهار نفری را حفظ کرده و اولین سینگل آلبوم و بهترین اثر این مجموعه، «خشمگینانه» Violently، را نیز به او سپرده است.

آلبوم با ترک «محو شده» Wiped Out آغاز می‌شود، آهنگی که شاید عجیب‌ترین انتخاب برای شروع یک آلبوم باشد! نگاه به عقب بیاندازید. آهنگهای کنترل جمعیت، «قرص‌ها» Pills، عاقل «Sane» و «دوباره» Again، که هر کدام آغازگر یکی از آلبوم‌های آرکایو بودند، آنقدر میخکوب‌کننده و قوی بودند که می‌توانستند به تنهایی نماد کل آلبوم و معرف آرکایو باشند. اما محو شده این انتظار را برآورده نمی‌کند. آهنگی که در همان دو دقیقه اول ممکن است کمی شما را نگران کند و نشان دهد که در ادامه هم معجزه‌ای را در خود پنهان نکرده است. اما آهنگ دوم، «متلاقی» Interlace، همان معجزه‌ای است که دنبالش می‌گشتیم! الکترونیکی که سوار بر تریپ هاپ شده و آنقدر می‌خزد و جلو می‌رود تا خودش را به آن چیزی برساند که با آن می‌گوییم: جادوی آرکایو رخ داده است! ترک سوم، «قلبم را سوراخ کن» Stick Me in My Heart، دیگر نهایت موسیقی الکترونیک آرکایو است که اگر چه چهار دقیقه زمان دارد، اما بیشتر بنظر می‌رسد مقدمه‌ای برای آهنگ بعدی، «مناقشه» Conflict، باشد. تنها واژه‌ای که می‌توانم برای مناقشه پیدا کنم «مریض» است! آهنگی که همه چیز را در خود جای داده است. حتی در میانه می‌توانید چیزی شبیه به «رادیولوژی» Radiologue از گروه «او اس آی» OSI را هم در آن پیدا کنید! (دقت کنید به زمان 2:10 به بعد) این آهنگ بیشتر از آنکه آرکایوی باشد به خیلی‌ها شبیه است و در نهایت طوری تمام می‌شود که انگار نصفه رها شده باشد.

آرکایو Archive

ترک پنجم، خشمگینانه، اولین حضور خواننده جدید گروه، هالی مارتین، را به همراه دارد. معلوم نیست آرکایو از کجا و به چه صورتی این هنرمند گمنام را پیدا کرده که هیچ جایی در خصوص او چیزی نوشته نشده است! جالب است که هنرمند گمنام هالی مارتین، با 300 نفر فالوئر در فیس بوک و 100 نفر در یوتیوب، حالا با یکی از بزرگترین گروه‌های اروپا همکاری می‌کند. این آهنگ هر آن چیزی را که لازم دارید در بر گرفته است. عروج و افول آن می‌تواند کار دستتان بدهد. اثری فوق‌العاده که کیلر آن را «یکی از تاریکترین و قوی‌ترین آثار آرکایو» معرفی می‌کند. شاید در ابتدا مارتین نتواند شما را چندان راضی کند، اما وقتی در میانه آهنگ، خودتان را در حالتی پیدا کردید که سرتان را تا روی زمین خم کرده و بدنتان را به اطراف تکان می دهید، بدانید که آرکایو دوباره تاثیر خودش را گذاشته است. حالا تصور کنید بعد از این، بعد از خشمگینانه، با آهنگی بدون کلام به اسم «حالا آرام بگیر» Calm Now مواجه شوید! و تا می‌آیید کمی خودتان را پهن و آزاد کنید در همان ابتدای آهنگ بعدی، «ساکت»Silent  در حد کفایت آدرنالین به خون شما باز می‌گردد. این اولین بار است که در این آلبوم صدای ماریا کیو را می‌شنویم. این از همان آهنگهایی‌ست که خاص آواز اوست. با همان ضرباهنگ و سبک و سیاقی که در آلبوم قبلی نظیرش را شنیده‌ایم. این آهنگ در انتها می‌چسبد به «پیچش» Twisting. در کمال ناباوری ژانر این آهنگ سول است! حتی آواز در بعضی جاها، آنجا که به اوج می‌رسد، شبیه مایکل جکسون می‌شود!

«چیزها پایین می‌روند» Things Going Down را به عنوان کوتاه‌ترین ترک این آلبوم فقط برای این گذاشته‌اند تا نفسی بگیریم برای شاهکاری به اسم «تیشه» Hatchet که این هم توسط عضو جدید گروه، هالی مارتین، اجرا می‌شود. هرچقدر این آهنگ از آرکایو فاصله دارد و حال و هوای آن به موسیقی آلترناتیو می‌خورد، اما باز هم نمی‌توان منکر زیبایی آن شد. «زیان» Damage را دست کم نگیرید! این اصلا آن چیزی نیست که در ابتدا بنظر می‌رسد. این می‌توانست اگر کمی مدت زمانش بیشتر بود، جزو یکی از آن آثار طولانی و حیرت‌انگیز آرکایو باشد. و در نهایت می‌رسیم «برخیز» Rise که مثل اکثر حسن‌ختامهای آرکایو قصد دارد التهابی که ایجاد شده را آرام کند و شما را صحیح و سالم به زندگی روزمره بازگرداند!

اگر انتظار دارید دوباره چیزی شبیه آلبوم نورها خلق شود حالا دیگر باید مطمئن باشید که این اتفاق دیگر رخ نمی‌دهد. اگه می‌خواهید دوباره «دوباره» برای‌تان تکرار شود، از من بشنوید که احتمالش نزدیک به صفر است. تنها کاری که باید بکنید این است که باور کنید آرکایو هیچ وقت تکرار و تکراری نمی‌شود. می‌گویند این آلبوم ترکیبی از پینک فلوید، ریدیوهد، مسیو اتک و آنکل است. من می‌گویم: این آرکایو جدید است! چیزی که پینک فلوید و ریدیوهد و مسیو اتک و آنکل هیچوقت نبوده‌اند.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست‌های مرتبط

Post
استیون ویلسون و کنسرت استانبول
1395/02/25

دختر چهره‌ی معصوم و لبخند زیبایی داشت. پوستش تیره بود، موهای فرفری‌ بلندش را می‌کشید تا پشت سرش و با یک کش ساده می‌بست. تمام اینها اما غم و درد او را پنهان نمی‌کرد. مادرش را وقتی فقط 11 سال داشت از دست داده بود. 16 سال داشت که مدرسه را ترک و کار را آغاز کرد. چندین شغل عوض کرد تا اینکه شرایط به شکلی رقم خورد که در 36 سالگی، یعنی سال 2001، پدر و چهار خواهر بزرگترش را ترک کرد و به یکی از انجمن‌های مبارزه با خشونت پناه برد.

Post
استیون ویلسون و بررسی آلبوم چهار و نیم
1394/03/11

تا به امروز و در طی این ده سال آنقدر از «استیون ویلسون» Steven Wilson نوشته‌ام که هم خواندنش در مقدمه‌ی این پست برای شما خسته کننده است و هم نوشتنش برای من تکراری. استیون ویلسون، ستاره‌ی بی‌بدیل آسمان موسیقی پراگرسیو راک حال حاضر دنیا، هنرمند 48 ساله‌ی انگلیسی، مغز متفکر گروه‌ها و پروژه‌های مختلف است.

Post
پینک فلوید و نگاهی به آلبوم رودخانه‌ی بی‌پایان‌
1393/08/28

پینک فلوید، پرآوازه‌ترین و یکی از تاثیرگذارترین گروه‌های تاریخ موسیقی راک است. برای همین شاید صحبت از سابقه‌ی آنها، هنرشان و مسیری را که طی کرده‌اند تا به اینجا رسیده‌اند ضرورتی نداشته باشد. شاید بهتر باشد بجای مقدمه چینی‌های معمول قبل از آنکه بخواهیم به انتشار جدیدترین آلبوم گروه انگلیسی پینک فلوید بپردازیم، کمی در مورد تاریخچه‌ی اعضای تشکیل دهنده‌ی آن و روابطشان حرف بزنیم.

Post
الن پارسونز پراجکت و معرفی آلبوم دفاع سیسیلی
1393/01/21

می‌خواهم برای‌تان داستان جالبی از انتشار یک آلبوم را تعریف کنم! گروه «الن پارسونز پراجکت»The Alan Parsons Project یکی از آن پروژه‌های تکرارنشدنی موسیقی در ژانر آرت راک و پراگرسیو است. این گروه با مرکزیت دو اعجوبه به نامهای الن پارسونز و اریک ولفسان فعالیت خود را در سال 1975 آغاز کرد و با کمک و همکاری بیش از 30 هنرمند مطرح آن زمان توانست تبدیل به یکی از موفق‌ترین پروژه‌های دهه هفتاد و هشتاد انگلستان شود.

Post
آر پی دبلیو ال و انتشار لایو آلبوم یک نمایش فراتر از انسان و زمان
1392/08/19

در سال 1997 چهار موزیسین گرد هم آمدند، حرف اول اسم‌شان را کنار هم گذاشتند و گروهی را پایه‌گذاری کردند که در ابتدا قصدشان کاور کردن آهنگ‌های پینک فلوید بود، اما امروز یکی از بهترین گروه‌های پراگرسیو راک آلمان به حساب می‌آیند.

Post
دوین تاونسند و انتشار لایو آلبوم سیرک شبکیه
1392/08/19

دیوانه‌ای به اسم «دوین تاونسند» Devin Townsend که یک هنرمند صاحب‌نام کانادایی‌ست، تصمیم گرفت در سال 2012 و در شهر لندن، 20 سال فعالیت هنری خود را در قالب یک اجرای یک شبه به روی صحنه ببرد.

Post
آیو4 و انتشار آلبوم فرش به عرش می‌رود
1392/04/12

گروه استثنایی «آیو4» Au4 در سال 2004 توسط دو برادر به نامهای بن و ارون در کانادا پایه‌گذاری شد. آنها با استفاده از ژانرهای شوگیز، الکترونیک و تا حدودی پست راک چیزی فرار از موسیقی را به مخاطب عرضه می‌کنند. هنر آنها نه تنها صدا، بلکه همراه با تصویر است.

Post
لانگ دیستنس کالینگ و انتشار آلبوم طغیان درون
1391/12/16

در این چند سال پست راک به دلیل برخی ویژگی‌ها به شدت مورد توجه موزیسین‌های جدید قرار گرفته است و به طبع آن از در و دیوار گروه‌های پست راک بر روی زمین پهناور موسیقی می‌ریزند؛ طوری که دیگر نمی‌توان گفت مثل قارچ گروه پست راک می‌روید، بلکه باید گفت قارچ‌ها مانند گروه‌های پست راک سبز می‌شوند!

Post
کلاوس شولتز و انتشار آلبوم سرزمین‌های سایه
1391/12/16

«کلاوس شولتز» Klaus Schulze شصت و پنج ساله همچنان در عرصه موسیقی الکترونیک می‌تازد. چهل و یکمین آلبوم استودیویی او، سه سال پس از آخرین اثرش، با عنوان «سرزمین‌های سایه» Shadowlands پروژه‌ای کاملاً شخصی و تک نفره است.

Post
مایک اولدفیلد و انتشار آلبوم ضربات لوله‌ای
1391/12/16

«مایک اولدفیلد» Mike Oldfield که همچنان پس از 40 سال نان «زنگ‌های لوله‌ای» Tubular Bells را می‌خورد، امسال با همکاری «یورک» York، آهنگساز الکترونیک آلمانی، ریمیکسی از کارهای شناخته شده و عمدتاً پر طرفدارش را با عنوان «ضربات لوله‌ای» Tubular Beats روانه بازار موسیقی کرده است.

Post
ریورساید و نگاهی به آلبوم زیارتگاه بردگان نسل نو
1391/11/08

یک تیم آشپزی لهستانی را تجسم کنید که تازه‌ترین مواد اولیه‌ی موسیقی پراگرسیو راک را از گروه پورکوپاین تری گرفته، کمی چاشنی خشم گروه اوپت به آن اضافه کرده، آنها را در آشپزخانه‌ی حال و هوای گروه تول، روی اجاق‌گاز سازبندی گروه دریم تیتر طبخ کرده و در نهایت آن را برای‌تان با نوشیدنی قدیمی و اصیل گروه پینک فلوید سرو کرده است.

Post
استیون ویلسون و نگاهی به آلبوم زاغکی که از خواندن سر باز زد
1391/11/03

آنقدر از استیون ویلسون گفته‌ام که هر حرف جدیدی یکی از همان حرفهای قدیمی‌ست. مرد همه فن حریف دنیای موسیقی، در 46 سالگی و در آستانه‌ی 30 ساله شدن دوران فعالیت هنری‌اش، آنقدر تجربه‌های گوناگون در کارنامه‌ موسیقی خود دارد که نه تنها می‌توان از او به عنوان یک جریان‌ساز نام برد، بلکه حالا او خودش تبدیل به یک جریان شده است.

Post
راش و نگاهی به آلبوم فرشته‌های کوکی
1391/03/16

اگر بگوییم گروه کانادایی «راش» Rush یکی از هیولاهای تاریخ موسیقی راک و متال است، بیراه نگفته‌ایم. سابقه‌ی 40 ساله‌ی این گروه و برگزاری تورهای عظیم و خلاقانه‌شان باعث شده که هر سه عضو اصلی گروه و ترکیبشان در قالب راش بدل به یکی از تاثیرگذارترین‌های تاریخ موسیقی راک و متال بشوند.

Post
قطارها، دخترکان و قاتلین، نوشته‌ای بر کنسرت استیون ویلسون در بروکسل
1391/02/30

درون مکعب بتنی آکوستیک سالن AB بروکسل و در حضور مردمانی که منتظر آغاز کنسرت در گوشه و کنار آواره‌اند و دستگاه‌های مخوف پخش غول‌آسا و حتی آویزان از سقف، پرده‌ی نمایش بسیار نازکی از سقف آویزان است که بین صحنه و تماشاگران را مرز انداخته، تا بر آن تصویر پخش کنند.

Post
شاعرانه‌ی عقیم گیلاس‌ها، نوشته‌ای بر کنسرت آناتما در بلژیک
1391/02/28

قبل از آنکه کسی به محل برگزاری کنسرت بیاید، من آنجا بودم. روبرویم و در محوطه یک جفت درخت گیلاس تازه گل‌داده‌ای بود که به بهانه‌ی باد، تن تراشیده‌ی خرامیده‌اش را اغواگری می‌کرد. عبای کلمات فارسی به خود پیچیده، درخت را می‌نوشتم. همان درخت که ناگهان دنی کاوانا پیدایش شد و بازیگوشانه سوژه‌ی عکاسی‌اش‌ کرد.

Post
فلایینگ کالرز و انتشار اولین آلبوم‌شان
1391/02/16

مایک پورتنوی یکی از خارق‌العاده‌ترین درامرهای حال حاضر دنیاست. او به مدت 25 سال یکی از اعضای اصلی گروه «دریم تیتر» Dream Theater بود و جدا از درامز، در کنار جان پتروچی شش آلبوم این گروه را تهیه کرد و لیریکس هم برای آنها نوشت.

Post
بهترین آلبوم‌های موسیقی به انتخاب وبلاگ آلبوم
1391/02/05

هر وبسایت، وبلاگ یا نشریه‌ای که در مورد موسیقی مطلب می‌نویسد برای خودش فهرستی از بهترین‌های تاریخ موسیقی دارد. فهرست زیر 10 آلبوم برتر تمام دوران زندگی من است که با هر کدام و تک تک آهنگ‌هاشان صدها بار زندگی را دوباره تجربه کرده‌ام. این را هم بگویم که هیچ ترتیب و تقدم و تاخری در این فهرست بین آلبوم‌ها وجود ندارد.

Post
او اس آی و نگاهی به آلبوم رعد آتش‌افروز
1391/01/09

گروه آمریکایی «او اس آی» OSI از آن دست گروه‌هایی‌ست که نمی‌توان آن را زیاد جدی گرفت! اعضای گروه هر کدام بیشتر از آن چیزی که برای OSI وقت بگذراند، درگیر پروژه‌های شخصی و فعالیت‌های جنبی خودشان هستند.

Post
آناتما و نگاهی به آلبوم سیستم‌های آب و هوایی
1390/12/23

یک ماه زودتر از آن چیزی که انتظار می‌رفت آخرین آلبوم «آناتما» Anathema به دست طرفدارانش رسید. حالا آناتما بعد از یک خواب هفت ساله در سومین سال پیاپی اثر تازه‌ای را منتشر می‌کند: سه مجموعه در سه سال و این اتفاق چیز جدیدی در سابقه‌ی گروه نیست.

Post
آپولو 440 و معرفی آلبوم آینده چیزی‌ست که قبلاً بوده
1390/11/19

اوایل دهه 90 برای مایی که تشنه‌ی موسیقی بودیم و تازه دریچه‌های شناخت موسیقی از طریق شبکه‌های ماهواره‌ای به روی کشورمان باز شده بود دوران طلایی به حساب می‌آمد. اواخر دهه و سال 1999، وقتی برای اولین بار ویدئوی «جنبیدن کافی‌ست» Stop the Rock از گروه انگلیسی «آپولو 440» Apollo 440 را دیدم، کم مانده بود که هیجان بیش از حد، باعث تمام شدنم شود!

Post
استیون ویلسون و نگاهی به آلبوم رحمت برای غرق شدن
1390/07/02

باور کنید که «استیون ویلسون» Steven Wilson یک ومپایر است! مگر می‌شود که چنین مهارت و تجربه‌ای در یک آدم 43 ساله بگنجد؟ و البته این را هم بگویم که اگر جایی شنیدید هر روز زندگی ویلسون 48 ساعت دارد تعجب نکنید! او یک شاهکار در موسیقی پراگرسیو راک دارد به اسم پورکوپاین تری و در کنارش همزمان چهار پروژه‎‌ی دیگر را در کنار فعالیت انفرادی‌اش پیش می‌برد.

Post
اوپت و نگاهی به آلبوم میراث
1390/06/15

احتمالا شما هم با من هم عقیده باشید که «اوپت» Opeth یکی از نوابغ موسیقی پراگرسیو راک حال حاضر دنیاست. این گروه سوئدی که در سال 1990 توسط مایکل اکرفلت تاسیس شد با اولین آلبومش، «ارکید» Orchid در سال 1995 با قدرت و اقتدار تمام وارد دنیای بی‌ربط موسیقی بلک متال و دث متال شد، بطوریکه تحسین منتقدین را به شدت بر انگیخت.

Post
آناتما و انتشار مجموعه‌ی سقوط عمیق‌تر
1390/06/11

فقط یک سال از انتشار آلبوم جنجالی «اینجا هستیم چون اینجا هستیم» We’re Here Because We’re Here گذشته است که «آناتما» Anathema برای بار دیگر طرفداران خود را غافلگیر می‌کند.

Post
تیوری کورپوریشن و انتشار آلبوم فرهنگ ترس
1390/04/06

یک دیگ بزرگ را تصور کنید که دو آشپز به نام‌های راب گارزا و اریک هیلتون در مقابلش ایستاده‌اند. اول کمی تریپ هاپ، بعد اندکی رگه، ذره‌ای داون تمپو، مقداری اسید جز و چند تکه لانژ توی آن می‌ریزند و چاشنی شرقی و ادویه باسانوایی هم به آن اضافه می‌کنند.

Post
آنکل و انتشار مینی‌آلبوم فقط تنها
1390/01/18

گروه انگلیسی «آنکل» UNKLE را می‌توان یکی از بنیان‌گذاران موسیقی تریپ هاپ انگلستان و جهان دانست و البته همچنان از آنها به عنوان یکی از قدرتمندترین گروه‌های این ژانر نام برده می‌شود. جیمز لاول، مغز متفکر گروه و یکی از دو بنیانگذار آن، هنر اعجاب‌انگیزی در ترکیب موسیقی تریپ هاپ با دستمایه‌های الکترونیک و به کار گرفتن آواز در آن دارد.

Post
دیوید لینچ و انتشار دو سینگل جدید
1389/11/21

اگر کسی ادعا کند که زیر تریلی رفته است و زنده مانده، شاید بتوانم حرفش را باور کنم! اگر کسی بگوید که یک ماه غذا نخورده و هنوز هم احساس گشنگی نمی‌کند، باز هم ممکن است حرفش را بپذیرم! اما اگر کسی بگوید «دیوید لینچ» David Lynch را فهمیده است، خیر!، این را باور نمی‌کنم!

Post
لونتیک سول و انتشار آلبوم لونتیک سول 2
1389/08/04

ماریوس دودا، یکه و تنها، بعنوان پرچمدار شاخه‌ای از موسیقی پراگرسیو راک اروپایی شناخته می‌شود و بواسطه نوع ترانه‌ها، ملودی‌ها، استفاده از سازها و نوع و شیوه‌ی خوانندگی، موفق شده شهرت فراوانی در موسیقی راک و متال بدست بیاورد.

Post
ترنت رزنور، اتیکس راس و انتشار موسیقی فیلم شبکه‌ی اجتماعی
1389/07/01

ترنت رزنور بعد از آنکه اعلام کرد تا اطلاع ثانوی بیخیال پروژه‌ی مشهورش، یعنی «ناین اینچ نیلز» Nine Inch Nailds شده است، به همراه همسرش و هنرمندی به نام اتیکس راس گروهی را تاسیس کرد به اسم «هاو تو دیستروی انجلز» How to Destroy Angels.

Post
رویکساپ و انتشار آلبوم ارشد
1389/05/24

خیلی از ما وقتی اسم گروه نروژی «رویکساپ» Royksopp را می‌شونیم، حرکت معلق در هوای کارین اندرسون، خواننده‌ی گروه «نایف» The Knife در ویدئوی «دیگر چه چیزی آنجاست؟» What Else is There در ذهن‌مان نقش می‌بندد و زیر لب زمزمه می‌کنیم: لعنتی عجب شاهکاری بود!

Post
هاو تو دیستروی انجلز و انتشار اولین مینی‌آلبوم
1389/03/04

فستیوال راک اند کک در کنار تمام شور و هیجانی که داشت، یک ویژگی خاص داشت که برای ما خیلی مهم بود. ما در یکی از آخرین اجراهای گروه «ناین اینچ نیلز» Nine Inch Nails حضور داشتیم!

در حال بارگزاری..