1390/04/06

"تیوری کورپوریشن و انتشار آلبوم فرهنگ ترس"

نویسنده: بردیا برجسته نژاد

یک دیگ بزرگ را تصور کنید که دو آشپز به نام‌های راب گارزا و اریک هیلتون در مقابلش ایستاده‌اند. اول کمی تریپ هاپ، بعد اندکی رگه، ذره‌ای داون تمپو، مقداری اسید جز و چند تکه لانژ توی آن می‌ریزند و چاشنی شرقی و ادویه باسانوایی هم به آن اضافه می‌کنند.

این دو نفر خوراکی را برای‌تان تهیه می‌کنند به نام «تیوری کورپوریشن» Thievery Corporation که وقتی آن را بچشید تا مدت‌ها طعمش را فراموش نمی‌کنید.

موسیقی تیوری کورپوریشن از آن دست موسیقی لانژ به شمار می‌آید که می‌توانید هر استفاده‌ای که خواستید از آن بکنید. می‌توانید مشغول انجام کاری باشید، می‌توانید چیزی بنویسید، می‌توانید با رفیق‌تان معاشرت کنید، می‌توانید با عشق‌تان وقت بگذرانید، می‌توانید روی مبل لم بدهید و استراحت کنید، می‌توانید به فکر فرو بروید، می‌توانید خستگی در کنید و حتی می‌توانید برقصید.

آلبوم‌های آنها همیشه پر است از خوانندگان و هنرمندان مهمان. از نوای سیتار حیرت‌انگیز آنوشکا شانکار گرفته تا آواز خواننده‌ی برزیلی، سئو یورگ. از حضور هنرمند بزرگ هندوستان، استاد سلطان خان، تا همکاری با اعضای باقیماندی گروه مشهور دورز. از نورا جونز آمریکایی تا لولوی ایرانی. موسیقی آنها معجونی‌ست از موسیقی شرق و غرب که به زیبایی در هم تنیده شده‌اند.

تیوری کورپوریشن Thievery Corporation

حالا بعد از گذشته سه سال از آلبوم سال 2008 آنها با عنوان «مقابله به مثل رادیو» Radio Retaliation که با آن مضمون خاص و عکس روی جلدش (تصویری از شورشی مشهور مکزیکی، سابکومندانته مارکوس) سیاسی‌ترین اثر آنها تا به امروز به شمار می‌رود، به تازگی ششمین آلبوم استودیویی‌شان با عنوان «فرهنگ ترس» Culture of Fear منتشر شده است. شما با یک آلبوم فضایی روبرو هستید! در این آلبوم توجه شما را جلب می کنم به آهنگ شماره 10 با عنوان «سفر»Safar که به زمان فارسی و توسط لولو اجرا شده است. لولو پیش از این یک آهنگ فارسی زبان دیگر به نام «امید» Omid را با تیوری کورپوریشن در آلبوم «ثروتمندترین مرد بابل» The Richest Man on Babylon در سال 2002 کار کرده است. البته می‌توانید صدای او را به زبان انگلیسی در آهنگ «جریانهای شیرین» Sweet Tides و فرانسوی در آهنگ «زن موازی» La Femme Parallel، هر دو از آلبوم مقابله به مثل رادیو بشنوید.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست‌های مرتبط

Post
آئس دانا و انتشار آلبوم پسایند 2
1392/04/01

در سال 2001 وینس ویلوس از اعضای گروه امبینت ترنس «آسورا» Asura پروژه‌ی مستقلی را پایه‌ریزی کرد که از همان ابتدای کار تبدیل شد به یکی از مطرح‌ترین پروژه‌های موسیقی امبینت.

Post
اتمز فور پیس و انتشار آلبوم آموک
1391/12/19

«اتمز فور پیس» Atoms for Peace دقیقاً همان «تام یورک» Thom Yorke (رهبر و مغز متفکر گروه «ریدیوهد» Radiohead) خودمان است که انگار فقط بی‌جهت عنوانش عوض شده است. آلبوم «آموک» AMOK ادامه‌ی همان آلبوم «پاک‌کن» The Eraser (آلبوم انفرادی تام یورک) است و حتی می‌توانست اسمش پاک‎کن2 باشد.

Post
مایک اولدفیلد و انتشار آلبوم ضربات لوله‌ای
1391/12/16

«مایک اولدفیلد» Mike Oldfield که همچنان پس از 40 سال نان «زنگ‌های لوله‌ای» Tubular Bells را می‌خورد، امسال با همکاری «یورک» York، آهنگساز الکترونیک آلمانی، ریمیکسی از کارهای شناخته شده و عمدتاً پر طرفدارش را با عنوان «ضربات لوله‌ای» Tubular Beats روانه بازار موسیقی کرده است.

Post
آرکایو و نگاهی به آلبوم با ما تا وقتیکه بمیری
1391/06/02

بالاخره جدیدترین ساخته‌ی «آرکایو» Archive با عنوان «با ما تا وقتیکه بمیری» With Us Until You’re Dead چند روز زودتر از زمان انتشار رسمی در فضای اینترنت پخش شد. آرکایو را می‌توان یکی از بی‌ثبات‌ترین گروه‌های موسیقی از لحاظ ژانر دانست.

Post
سوپرهوی و انتشار آلبوم سوپرهوی
1390/07/05

می‌خواهم برایتان یک داستان تعریف کنم! اما پیش از شروع ابتدا لازم است با کاراکترهای این داستان آشنا شویم. شخصیت‌هایی که هر کدام را پیش از این با نقش دیگری می‌شناختیم.

Post
ترنت رزنور، اتیکس راس و انتشار موسیقی فیلم شبکه‌ی اجتماعی
1389/07/01

ترنت رزنور بعد از آنکه اعلام کرد تا اطلاع ثانوی بیخیال پروژه‌ی مشهورش، یعنی «ناین اینچ نیلز» Nine Inch Nailds شده است، به همراه همسرش و هنرمندی به نام اتیکس راس گروهی را تاسیس کرد به اسم «هاو تو دیستروی انجلز» How to Destroy Angels.

Post
رویکساپ و انتشار آلبوم ارشد
1389/05/24

خیلی از ما وقتی اسم گروه نروژی «رویکساپ» Royksopp را می‌شونیم، حرکت معلق در هوای کارین اندرسون، خواننده‌ی گروه «نایف» The Knife در ویدئوی «دیگر چه چیزی آنجاست؟» What Else is There در ذهن‌مان نقش می‌بندد و زیر لب زمزمه می‌کنیم: لعنتی عجب شاهکاری بود!

Post
هاو تو دیستروی انجلز و انتشار اولین مینی‌آلبوم
1389/03/04

فستیوال راک اند کک در کنار تمام شور و هیجانی که داشت، یک ویژگی خاص داشت که برای ما خیلی مهم بود. ما در یکی از آخرین اجراهای گروه «ناین اینچ نیلز» Nine Inch Nails حضور داشتیم!

در حال بارگزاری..